ABA 2: "Stotka" Dinamika, pobjeda Zrinjskog!

Zrinjski u Mostaru 3/3! Zrinjski je kao domaćin u sklopu 6. kola Druge ABA lige savladao Lovćen sa Cetinja. Srpski timovi odigrali su utakmice šestog kola regionalnog takmičenja.

Košarka 16.11.2017 | 11:00
Ekipa iz Mostara je nastavila niz nepobjedivosti na svom terenu u premijernoj sezoni Druge ABA lige. U tri meča kod kuće Zrinjski je ostvario tri pobjede, dok su kao gosti tri puta poraženi.

Zrinjski - Lovćen 73:64 (12:14, 21:13, 22:20, 18:17)

Obje ekipe su imale problema na startu utakmice tako da je u prvoj četvrtini ukupno postignuto 26 poena.

Ključnu prednost kojom su meč stavili pod svoju kontrolu igrači Zrinjskog su stekli u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa osam poena razlike pa se na poluvrijeme otišlo sa šest poena prednosti za domaćine, 33:27.

Izabranici Hrvoja Vlašića su u posljednja dva kvartala dodatno povećali prednost i ostvarili pobjedu od devet poena razlike.

U redovima domaćina najbolji je bio Marko Šutalo sa 19 postignutih poena, Vedran Princ je dodao 15 poena i šest asistencija, dok je još dvocifren bio Marko Ljujić sa 12 poena.

Kod gostiju iz Crne Gore dvocifreni su bili Latković sa 12 i Popović sa 10 postignutih poena.

Zrinjski: Šutalo 19, Petrić, Princ 15, Sokolović 2, Golemac, Demić 5, Barać, Begić 2, Brumit 6, Miličević 7, Ljujić 12, Ramljak 5.

Lovćen: Latković 12, Popović 10, Radunović 6, Vrbica 3, Bacčović 3, Lopičić, Jelenić 7, Albijanić 9, Knežević 9, Korać 3, Borilović, Vujović.

Sva tri predstavnika Srbije u Drugoj ABA ligi istrčala su u sredu na parket.

Pobedu je ostvario jedino Dinamik, savladavši u Hali sportova "Ranko Žeravica" goste iz Makedonije. I to 33 razlike.

DINAMIK - OHRID 102:69 (22:21, 21:15, 33:23, 26:10)

Najefikasniji u ekipi Olivera Popovića bio je bivši reprezentativac Srbije Nemanja Krstić 20, a dvocifreni učinak imali su i Dekabrijen Eldridž 14, Vuk Vulikić 14, Ratko Varda 13, Nikola Ćirković 12.

Beogradski tim, koji će uskoro biti jači za Petra Rakićevića, sada ima skor 4-2, čime se izjednačio sa Vršcem, koji je u sredu doživeo drugi uzastopni poraz.

Ekipa Vladimira Đokića u prošlom kolu izgubila je od Lovćena, a u ovom je poražena u Sloveniji.

PRIMORSKA - VRŠAC 77:55 (25:15, 13:14, 19:11, 20:15)

Među Banaćanima su dvocifreni bili samo Danilo Ostojić sa 12 i Stefan Mitrović sa 11 poena. U domaćem timu najefikasniji je bio Tadej Ferme sa 19 poena, Mirko Mulalić postigao je 18, a Marijan Čakarun 15.

U terminu od 19 časova, poraz je doživeo i srpski predstavnik iz Čačka.

ROGAŠKA - BORAC 88:78 (27:22, 25:17, 16:18, 20:21)

Nikola Pešaković postigao je 17 poena za goste, Nemanja Todorović 14, Marko Marinović 12 (uz 7 asistencija), a Ilija Đoković 10. To sve nije bilo dovoljno da se izbegne treći poraz ekipe Raška Bojića, kojoj su večeras najveće probleme zadavali Mitja Nikolić sa 26 poena i Rašun Dejvis sa 23.

Split - Bosna 20.00

Tabela: Primorska 5-1, Vršac 4-2, Dinamik 4-2, Krka 4-2, Zrinjski 3-3, Borac 3-3, Rogaška 3-3, Teodo 3-3, Lovćen 1947 Cetinje 2-4, Bosna 2-3, Split 2-3, Ohrid 0-6.

Izvor: mondo.rs/mondo.ba