Majami: Gofan razbio Troickog!

Srpski teniser Viktor Troicki završio je takmičenje na Mastersu u Majamiju porazom u trećem kolu.

Tenis 27.03.2016 | 21:00

Bolji od njega bio je David Gofan koji je slavio ubedljivije od očekivanog – 6:1, 6:1.

Troicki je odigrao veoma slab meč, odmah na startu je ispustio dva servisa i u nastavku se nije oporavio.

Gofan je potvrdio odličnu formu iz Indijan Velsa gde je igrao polufinale, a njegov rival u borbi za četvrtfinale u Majamiju biće Verdasko ili Sebaljos.

Tok meča:

Troicki je veoma loše počeo duel. Gofan je od starta pokazao veliki kvalitet, napravio je odmah dva brejka i poveo sa laganih 4:0. Ništa se ni u nastavku seta nije promenilo.

Viktor se upisao na semafor u petom gemu, ali je to bilo sve od njega. Teško je pratio ritam Gofana, nije ga služio servis i lako je izgubio prvi deo igre - 6:1.

I drugi set počeo je na identičan način kao i meč. Gofan je ponovo oduzeo servis srpskom teniseru koji je jedinu priliku za povratak imao u trećem gemu. Izborio se za brejk šansu, ali nije smanjio na 2:1 i Gofan je u nastavku izgubio samo jedan gem za ubedljivih 6:1, 6:1.

Ako ništa drugo, Troicki je sredinom drugog seta zabavio publiku kada je preskočio mrežu u pokušaju da uhvati volej Belgijanca.