Заказана сједница Дома народа и већ најављена блокада

Предсједавајући Дома народа Парламентарне скупштине БиХ Кемал Адемовић заказао је у сриједу, 8. априла, хитну сједницу овог дома, на чијем су предложеном дневном реду Приједлог закона о измјени Закона о служби у Оружаним снагама БиХ, те захтјев за разматрање по хитном поступку Приједлога закона о измјенама Закона о платама и накнадама у институцијама БиХ.

Босна и Херцеговина 05.04.2026 | 16:25
Заказана сједница Дома народа и већ најављена блокада

Међу предложеним тачкама је и захтјев Представничког дома за разматрање Приједлога закона о допуни Закона о акцизама у БиХ, који предвиђа да у случају поремећаја тржишта или другог оправданог разлога Савјет министара може донијети одлуку о привременом укидању или смањењу износа акцизе на нафтне деривате на период од максимално шест мјесеци у току године, најављено је из Парламента БиХ.

Замјеник предсједавајућег Дома народа Никола Шпирић упутио је овим поводом допис Адемовићу у којем је навео да му је у неформалним разговорима указивао на то да засједања не заказује у седмицама великих православних и католичких празника.

Шпирић је обавијестио Адемовића да због тога, као и због раније преузетих обавеза, три делегата из Клуба српског народа неће бити у могућности да присуствују заказаној сједници.

"Изражавам очекивање да је у конкретном случају ријеч о изузетку, као и да ћете се убудуће вратити пракси усаглашавања бар термина сједница са друга два члана Колегијума, као важног предуслова за њихово успјешно заказивање", закључио је Шпирић у допису.

Да би сједница имала кворум за одржавање неопходно је да јој присуствују минимално по три од пет делегата из сваког од три клуба народа.

Католички вјерници данас, а православни идуће недјеље обиљежавају Васкрс, један од два најзначајнија хришћанска празника. 

(БН)

Коментари / 4

Оставите коментар
Name

Харрy С Труман

05.04.2026 16:56

Да ли је битно кад це се састати у том парламенту. Хоце ли се вијецати/разматрати Трговска гора. Разматрање могуце и у насим РС и ХБ парламентима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

05.04.2026 18:27

Људи моји,укинут треба њима плате.

Name

Марко

05.04.2026 18:22

Браво! Нема никаквој јачања институција БиХ! Бравао за такве потезе Шпирића и Човића!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бесконацно

05.04.2026 19:00

Који су то парламенти,на који нацин су битни? Болесник

ОДГОВОРИТЕ