Троје Руса у болници након несреће код Бањалуке

Руска породица и њихово дете хоспитализовани су након тешке саобраћајне несреће у близини Бањалуке у Републици Српској у Босни и Херцеговини (БиХ), саопштила је Амбасада Русије у Сарајеву.

Република Српска 21.06.2026 | 08:11
Троје Руса у болници након несреће код Бањалуке

"Дана 20. јуна 2026. године, услед саобраћајне несреће на ауто-путу Приједор-Бањалука у Републици Српској, Босна и Херцеговина, породица руских држављана, коју су чинили брачни пар и мало дете, повређена је у аутомобилу", наводи се у саопштењу. 

Додаје се да су руски држављани превезени у Универзитетски клинички центар Републике српске у Бањалуци, где им се тренутно указује хитна медицинска помоћ, објављено је на Телеграм каналу Амбасаде Русије у Босни и Херцеговини.

Руска дипломатска мисија је такође појаснила да је Амбасада у контакту са надлежним органима Републике Српске и да пажљиво прати стање жртава.

У тешкој саобраћајној несрећи у Пријаковцима на магистралном путу Бањалука-Приједор, настрадале су две женске и једна мушка особа, док су три особе повређене, саопштено је из бањалучког Дома здравља.

"Три повређене особе, мушкарац, жена и дете старо осам година, након указане помоћи санитетским возилима превезене су у Ургентни центар Универзитетског клиничког центра Републике Српске на даље лечење", навели су из Дома здравља за Срну.

Дојаву о тешкој саобраћајној несрећи добили су у суботу у 14.39 часова и одмах су на лице места упућене две екипе са санитетским возилима.

"Доласком на место несреће медицински тимови затекли су три лица без знакова живота. Према информацијама са места догађаја, смртно су страдале две женске и једна мушка особа, чији идентитет за сада није познат", кажу у Дому здравља.

У интервенцији су учествовали и припадници полиције и ватрогасно-спасилачке службе.

Бањалучки медији наводе да је у удесу учествовало више возила.

(Тањуг) Фото: БН

Коментари / 0

Оставите коментар