Ново владино задужење морамо зауставити (ВИДЕО)

- Одлука Владе Рпеублике Српске да драстично повећа износ дугорочних задужења је до сада невиђена, поручио је предсједник Покрета Сигурна Српска Драшко Станивуковић. 

Република Српска 12.06.2026 | 13:35
Ново владино задужење морамо зауставити (ВИДЕО)

Предсједник ПСС Драшко Станивуковић на конференцији за новинаре говорио је о најављеном владином задужењу у  износу од 2,5 милијарде КМ, а најавио је и протест против неконтролисаног задуживања и угрожавања финансијске стабилности Републике Српске.

- Одлука Владе Рпеублике Српске да драстично повећа износ дугорочних задужења је до сада невиђена, поручио је предсједник Покрета Сигурна Српска Драшко Станивуковић. 

"Господин Минић је експресно одлучио да на дневни ред Народне скупштине Републике Српске да нас Влада планира задужити додатних 800 милона марака што је три и по буџета највећег града Републике Српске, а колико ће Влада ове године да нас задужи износи 14 буџета највећег града", рекао је Станивуковић.

- Када се на то додају задужења установа и јавних предузећа, каже Станивуковић, задужење је 4 милијарде и сваки становник ће сада бити задужен 6 хиљада марака у Републици Српској.

Зато је позвао све политичке странке које су против овог задужења да се одазову на састанак, како би до понедјељка био спреман план како да се ово заустави.

Станивуковић је поручио да се у понедјељак морају окупити и снажно дјеловати, а не искључује могућност и протеста и блокада код скупштине како би ово било заустављено. 

(БН)

Коментари / 28

Оставите коментар
Name

Сссс

12.06.2026 12:27

Сви,сви сви на улице и протесте Против овог зла

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Цццц

12.06.2026 13:12

ТАКО ЈЕ У ПРОТИВНОМ ОВА ВЛАСТ ЋЕ ОВЈЕРИТИ НЕСТАНАК РС И ОНДА ЋЕ РЕЋИ ТО СУ СТРАНЦИ ИЗЛОБИРАЛИ!

Name

Ре

12.06.2026 13:13

Мислиш,овог тренутног или овог што најављује да би дошао на власт?🤣😂🤣😂

Name

Истина и лаз

12.06.2026 13:42

Ако се не задузе неце бити плата,пензија па неце се моци купити нови Ауди за Ању Љубојевиц и неце се имати циме купити избори.Зар хоцете да банкротирамо због тога.

Name

Вецкана

12.06.2026 13:48

Милокраду треба јос лове?

Name

Логика

12.06.2026 14:59

Баш ме занима како ће ти протести изгледати у односу на ове из Србије и како ће Додина Милиција реаговати.

Name

Ре

12.06.2026 16:08

Мозда хоце правит ниво тениско игралисте од 55 милиона.

Name

Ако

12.06.2026 13:21

Сада 9во зло не спречите следеце седмице још веце ици до краја протесте организовати у свим градовима

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре за ре

12.06.2026 13:47

Па будало видис ли колико ови мафијаси задузују Републику,дали си уопсте нормалан или си луд као и они,о цему прицас цовјеце

Name

Црни

12.06.2026 14:58

Након дугогодишње опозиционе празне реторике само изношењем чињеница хаоса и криминала, вријеме је да се дјелима тј организованим јавним масовним протестима против режима искаже народна воља и захтијева одговорност.

Name

обрисани

12.06.2026 13:25

Па како месар да побједи без лове.Не мозе се све покрасти.Мора несто и у готовини.Кила ризе,врецица праска,каладонт,царли за судје..све насим пензионерима треба,јер они су највјерније месарево бирацко тијело.Јос кад им да по сто маруна пред изборе..ниста им не треба од горе поменутих артикала.А ови резимски стакори по канцеларијама..Они морају хтјели не хтјели да јос једном устолице Хенрија 026,од Мрцеваца.И поново гледати ону одвратну њуску од Р.Ковацевица како славодобитно прогласава побједу на свим нивоима...Нисам видовит али тако це да буде.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

12.06.2026 13:40

Тако треба сви на улице доста висе љевцанске багре

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

12.06.2026 13:46

Није то бурлиног режима задужење од јуче, то траје годинама, а ти сада из опозиције то би зауставио, а шутите годинама и кумујете режиму до пред саме ове изборе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Апис

12.06.2026 15:21

Догорило је до ноката. Не може се више дирати. Слобода или смрт .

Name

Ђуро

12.06.2026 13:48

Требају паре да се повечају плате пензије социјална давања иду избори а касније шта бог да Све иде према катасрофи нема привреде да ствара нове вриједноси, новац само живимо од кредита.Кд се то затвори има да се покољемо сами између себе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БРАВО ДРАЛЕ

12.06.2026 14:00

ТООО ДРАЛЕ СВИМ МОГУЦИМ СРЕСТВИМА СПРЕЦИМО ДАЉЕ ЗАДУЗЕЊЕ И ПОДИЗАЊЕ КРЕДИТА ЗЛОЦИНАЦКЕ ВЛАСТИ..АКО ТРРБА И ПРОТЕСТИМА ..Драле морас бити пресједник Рс

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

12.06.2026 15:22

Какви ваши протести, нема од тога ништа.

Name

СВИ НА УЛИЦУ

12.06.2026 14:03

СВИ НА УЛИЦУ СА МОТКАМА ЗЛОЦИНЦЕ ИСТЈЕРАТИ ..СВИ НА УЛИЦЕ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаха

12.06.2026 14:05

Ајде баш да видимо како ћеш то да спријечиш

ОДГОВОРИТЕ
Name

Добој

12.06.2026 14:36

Напокон да неко позове народ на улицу,посебно позивам пензионере да што масовније изадју јер ово повећање је још једно у низу понижења.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

12.06.2026 15:59

Пензионери ће бити на контра протесту... они су за Додика власника РС.

Name

Ре

12.06.2026 14:39

Нека твоја бака одбије повећање пензија и ја ћу доћи на протесте а ја сам из дворишта истјерао човјека са пакетом који је прије пар година дошао у име твог садашњег подпредсједника у садашњем ПСС.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зељко

12.06.2026 17:56

Послије избора наступа коалиција ПСС и СНСД. Зиви били па видјели. Поздрав свим добрим људима. Све це бити као прије.

Name

Дом пензионера блука

12.06.2026 15:47

КАДА ЦЕС ДРАСКО ОБИЦИ ПЕНЗИОНЕРСКИ ДОМ У БАЊОЈ ЛУЦИ ..ГДЈЕ ЈЕ НАЈ ВЕЦИ КРИМИНАЛ..ПИТАЈ КАКО СЕ ПИСУ РАЦУНИ ИМАЈУ ЛИ КАСЕ О КРИМИНАЛУ У ДОМУ ПЕНЗИОНЕРА..У БЛУЦИ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бранимир

12.06.2026 17:43

Све је то добро и ти си задужио Бањалуку и не зна се колико за паркове, тенис, стазе бетонске,које какве споменике и јос би за расвету. Зато изкулирај

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мићо

12.06.2026 18:21

Драшко на свакој градској скупштини долази са преслицом о новом задужењу Лицемјерна битангопрво се описмени .Штрајкуј протестуј и увек ћеш бити велика нула.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бобан

12.06.2026 18:30

Слабоцете највеце криминалце зауставити

ОДГОВОРИТЕ
Name

Поведи народ

12.06.2026 23:45

У протесте Драшко и избори су ваши до октобра и само сложно сви,ова лоповска власт нема појма више гдје удара,задужили су и старо и младо од колијевке па до гроба у Републици Српској.

ОДГОВОРИТЕ