Стевандић домаћин парламентарцима из Велике Британије

Предсједништво Народне скупштине Републике Српске одржало је данас у Бањалуци састанак са делегацијом Интерпарламентарне уније из Велике Британије, на којем је разговарано о актуелној политичкој ситуацији у Републици Српској и Босни и Херцеговини, као и о процесу европских интеграција.

Република Српска 01.04.2026 | 17:56
Стевандић домаћин парламентарцима из Велике Британије

Предсједник Народне скупштине Републике Српске др Ненад Стевандић нагласио је да је потребно успоставити и одржавати контакте са земљама које имају активну улогу у Босни и Херцеговини, али које раније нису биле довољно упознате или нису имале довољно разумијевања за ставове Републике Српске. 

Током разговора посебно је истакнуто да је питање имовине једно од најважнијих питања за Републику Српску, те да имовина треба да буде фактор инвестиција и развоја, а не извор политичког конфликта.

Наглашено је да инвестиције доприносе побољшању животног стандарда, економском развоју и очувању стабилности, те да Република Српска, због својих економских и територијалних потенцијала, представља погодно подручје за улагања. 

Истакнуто је да је питање имовине за Републику Српску ријешено и да се имовина треба користити искључиво у функцији развоја, уз сагласност ентитета, а не кроз политичке опструкције. 

На састанку је поручено да Република Српска води одговорну политику, те да је опредијељена за деескалацију, сарадњу и развој уз пуно поштовање властитих надлежности, те да неће дозволити угрожавање својих уставних и имовинских права и да ће заштитити свој уставни положај, у складу са Повељом Уједињених нација и њеним документима који дефинишу заштиту народа. 

Предсједник Стевандић је поручио да у Босни и Херцеговини постоји политичка воља за договором три конститутивна народа и два ентитета, али да та воља често нема адекватну подршку дијела међународне заједнице, те да се процеси опструишу кроз дјеловање ОХР-а и страних судија Уставног суда БиХ.

Занимљиво је да је Стевандић, као и људи из врха СНСД-а, често оптуживали опозицију да су издајници јер, како су они тврдили, сарађују са странцима.

(БН) Фото: НСРС

Коментари / 27

Оставите коментар
Name

Борац врс

01.04.2026 18:16

Црвени мундиру Стевандицу Једи говна!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дуле

01.04.2026 18:22

Значи и Стевандић је британски шпијун.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Скептик

01.04.2026 20:33

Парламентарци да пазе да причају о дневном реду иначе...😎

Name

Не

01.04.2026 18:31

Смета им сто је овај радио сумњиве свари у рату. Не тразе ниста да се истрази? Увјек су британци били за велику Србију и да Срби имају излаз на море.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Марко

01.04.2026 18:32

Јавно се састао са њима, и како видимо на слици ту је био и потпредсједник Парламента из реда опозиције! То се не може поредити са закулисним рањама које нажалост праве поједини из опозиционих стрyнака!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Савааа

01.04.2026 18:47

Сад знам сто тебе зову магарац.

Name

Ре

01.04.2026 19:56

Који си ти клоц сацувај Бозе.

Name

Ре

02.04.2026 08:38

Мрс будало!

Name

Ха ха ха ха ха😄😄😄

01.04.2026 18:35

Који идиот требаш бити па дати глас Стевандићу и Разједињеној српској?! Када га видим одмах 🤮🤮🤮

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зобоња

01.04.2026 18:36

Он домаћин🫣!!!!! Републико Српска на шта си спала

ОДГОВОРИТЕ
Name

Издајници и поганци

01.04.2026 18:36

А гдје су она 42 британска шпијуна из хотела у Тузли!? Мамицу вам издајничку и манипулаторску. Кога све нистале лажно оптуживали да је британски и америцки плаћеник, а у стварности од вас нема већих гована и издајника, Ви сте највећа поган која је задесила српски народ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Гојко

01.04.2026 18:38

ЕТО КО СУ ИЗДАЈНИЦИ,БАГРО ДЕБЕЛА!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

01.04.2026 19:42

Такву поган није имао ниједан народ на балкану тоје издајник из дрвара који се није родијо а неће се ни родит јели се за овакве смрадове народ боријо

Name

Бато

01.04.2026 19:24

Ја мислио да је Црнадак Енглески шпијун, кад оно неки други???

ОДГОВОРИТЕ
Name

те марко

01.04.2026 19:27

па тај из опозиције им је покварио сјело гдје су требали стевандић и ања љубојевић да трачају опозицију и тако они издају РС.ти си марко велики јадо,скоро си стигао грбавог у мржњи опозиције.таман мрзиш као неписмена ања љубојевић.

ОДГОВОРИТЕ
Name

крмче

01.04.2026 19:28

Био на слави код бурла и питао га, Миле, имаш ли ти крмче? Немам... Е, онда ћу ја све појести.

ОДГОВОРИТЕ
Name

40

01.04.2026 19:29

"британски обавештајаца" И ЈЕДАН ДЕБИЛ И ИЗДАЈНИК !

ОДГОВОРИТЕ
Name

МаXXим

01.04.2026 19:41

Како пудлица шени бред мрским енглезима. А да, укинута је потерница, поништени закони, признао је дуд и тужилаштво БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ, одмрзнути су му рачуни са покраденим парама. Још није сведочио јао сведок одбране зелхковићу, па дс каже дуду да је он смео да краде, ал да није фер да он, доктор краде. Да је то по његовом овлашћењу и за њега радио зрљковић. Да он, сад због покрадених оара сад има Мирелу ба врату, која је гора од робије, И да је зељковићу спас да буде у затвору, те да ће им уплаћивати 314 марака сваки месец, толико може од усра да одвоји. Какви су ови рнглези, ништа не разумеју

ОДГОВОРИТЕ
Name

Смислов

01.04.2026 20:19

Куку, па ту има бар један од оних 40.😂

ОДГОВОРИТЕ
Name

Паја

01.04.2026 20:24

То су они 40 разбојника што их је НЕБИТНИ ЛИК Тражио

ОДГОВОРИТЕ
Name

мрга

01.04.2026 20:51

Оних дана кад се извинио Суду БиХ и скинуо оптужницу, име његовог сина је скинуто са листе запослених на сајту неке британске компаније. Гле чуда, мир, мир, мир, нико није крив!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тб

01.04.2026 21:08

Зар нису наши највећи непријатељи ти Британци? Додик је рекао неке године да су британци у РС да направе побуну .

ОДГОВОРИТЕ
Name

саса

02.04.2026 08:25

Дошли му ментори у посјету, а можда сада вепар њих почне учити памети?!

Name

Срб

02.04.2026 07:36

Зашто се не хапси човјек који сарађује са Британцима?

ОДГОВОРИТЕ
Name

утурио језичину

02.04.2026 08:34

СРБЕНДА,У "40 БРИТАНСКИХ.... " РЕКТУМА!!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Странац

02.04.2026 16:48

Сигурно досли да несто однесу,они зиве од пљацке.А стевандиц је бас подобан за њих.СЕРОЊА !

ОДГОВОРИТЕ
Name

До

03.04.2026 07:04

Јуче пљували по британцима а данас им домаћини,фуј мафијо неотесана,овај прасац би свакоме био домаћин само да сједи у скупштинској фотељи и лупа чекићем као и љубојевићка и ранкић ,додикови полтрончићи...

ОДГОВОРИТЕ