Poraz Srbije u prvom meču na EP, Engleska za gol bolja

Fudbaleri Srbije u duelu prvog kola grupne faze na Evropskom prvenstvu izgubili su od Engleske 1:0.

Svijet 16.06.2024 | 21:06

Kraj utakmice, Srbija - Engleska 0:1

Završena je utakmice između Srbije i Engleske.

90'
Srbija ima još četiri minuta vremena da postigne gol i izjednači protiv Engleza. Za toliko je glavni sudija Danijele Orsato produžio meč.

89' Udarac Sergeja iz očaja - 0:1
Pokušao je Sergej Milinković Savić sa distance da postigne gol, ali je lošta otišla daleko od gola Engleske.

Žuti karton za Piksija - 0:1
Selektor Srbije Dragan Stojković dobio je žuti karton zbog protesta kod četvrtog sudije.

82' Odličan šut Vlahovića, ali dobra intervencija i Pikforda - 0:1
Vlahović je iz okreta iznenadio udarcem i svoje saigrače, a što je važnije i Pikforda, međutim iskusni golman je odlično intervenisao.

77' Kejna neće gol, ali hoće prečka - 0:1
Džerod Bouen je nekom od prvih prodora napravio odličan dribling i varku šuta, a potom centrirao sa desne strane - lopta je došla do Kejna čiji je udarac glavom odbranio Rajković, lopta je potom okrznula prečku. Dobro se sve pokončalo za tim selektora Stojkovića.

76' Saka se nije ni oznojio, a već izlazi - 0:1
Bukajo Saka je završio meč, igraće Džerod Bouen.

70' Tu je gol, ali se mora doći do njega - 0:1
Englezi odlično pokrivaju prostor, a uz to imaju i pravovremene reakcije. Srbija je u drugom poluvremenu odlična u ofanzivi, ali joj nedostaje malo da izjednači rezultat.

69' Prva izmena kod Engleza
Geret Sautgejt pravi prvu izmenu. Na terenu je vezista Čelsija Galager, a sa terena je izašao Trent Aleksandar Arnold, koji je sa pozicije beka premešten u vezni red.

64' Postoji želja kod igrača Srbije, ali ne i šansu - 0:1
Igrači Srbije su u drugom poluvremenu veoma ofanzivni, deluje da igrači imaju veliku želju za golom. To podržavaju i navijači sa tribina, ali ne postoji šansa za pogotkom. Akcije se okončavaju ispred šesnaesterca Engleske.

Kajl Voker drugi najstariji Englez na EP
Bek Mančester sitija Kajl Voker je sa 34 godine i 19 dana drugi najstariji igrač Engleske koji je nastupio na Evropskom prvenstvu.

Stjuart Pirs je sa 34 godine i 63 dana i dalje na prvom mestu.

61' Dve izmene u Srbiji
Na teren ulaze Dušan Tadić umesto Saše Lukića i Luka Jović umesto Aleksandra Mitrovića.

Mitrović je vidno nezadovoljan zbog izmene.

59' Mitrović na zemlji. igrači Srbije traže penal - 0.1
Aleksandar Mitrović je posle akcije Srbije u kojoj je Filip Mladenović napravio prodor po levoj strani i potom proturio loptu na peterac do napadača "orlova" pao i potom ostao na zemlji.

Sprema se promena u redovima Srbije.

57' Engleska kad god uozbilji igru može do gola - 0:1
Igra se odvija kao u bokserskom ringu, ali s jedne strane je takmičar u superteškoj, a drugi boksuje u poluteškoj... Engleska čim uozbilji igru, odnosno čim konsoliduje zadnju liniju lako formira napade i primorava igrače Srbije na povlačenje i nesmotrenu kretnju.

52' Srbija preuzela inicijativu - 0:1
Englezi su se povukli, ne napadaju, već čekaju napade Srbije kojih u drugom poluvremenu ima u svakom minutu igre. Engleska ne uspeva s lakoćom kao u prvom delu meča da dođe do šesnaesterca.

49' Otvorenija igra u drugom poluvremenu - 0:1
Srbija je zaigrala otvorenije u drugom poluvremenu, dobra organzacija igre u odbrani, ali opet vezni red kaska u prenosu lopte s jedne na drugu stranu. Mitrović najborbeniji.

Rastračani Belingem – 56 dodira sa loptom po celom terenu
Osim što je postigao gol, i bio igrač nad kojim je napravljeno najviše prekršaja, Džud Belingem je imao najviše kontakta sa loptom na meču – 56, od čega 53 između dva šesnaesterca. Dva puta je bio u šesnaestercu Srbije, što je bilo dovoljno za pogodak.

45' Počelo je drugo poluvreme, Srbija - Engleska 0:1
Fudbaleri Srbije traže izjednačenje, a Englezi imaju pobednički rezultat. Odlučujućih 45 minuta je pred fudbalerima na "Šalke areni"

Ono što je zanimljivo jeste da je Hari Kejn bio potpuno izvan igre u prvom delu meča, međutim Englska je pokazala sav raskoš u kome ako jednog igrača zatvorite, drugi će doći do prilike.

Srbija loša u prvom poluvremenu

Rutinski je Engleska došla do prednosti od jednog gola u prvom poluvremenu.

U prvih 20 minuta Srbija je bila u potpunosti podređen rival i nije uspela da kroz posed dođe do ozbiljnije prilike.

Nakon toga se Engleska povukla i prilično disciplinovano branila, čekajući priliku da iz kontre pripreti.

Pokazali su "orlovi" u nekoliko navrata da su sposbni da prenesu loptu sa jedne strane na drugu i priprete ubacivanjima sa strane, ali ozbiljnije prilike, osim one Mitrovićeve i 20. minuta nije bilo.

47' Kraj prvog poluvremena, Srbija – Engleska 0:1

45' Dva minuta zaustavnog vremena
Glavni sudija na meču Danijele Orsato produžio je prvo poluvreme za dva minuta.

43' Kostić u suzama napušta teren - 0:1
Filip Kostić je u suzama napustio teren, a umesto njega će igrati Filip Mladenović.

41' Kostić na travi - 0:1
Filip Kostić je ostao na zemlji, izlgeda da će selektor Srbije biti primoran na promenu. Filip Mladenović je otišao na zagrevanje.

40' Belingem najčešće fauliran igrač na utakmici
Gudelj je napravrio prekršaj nad Belingemom, čime je strelac jedinog gola za sada najčešće fauliran fudbaler na terenu.

Srpski reprezentativac dobio je žuti karton.

39' Žuti karton za Gudelja - 0:1
Sudija Orsato je kaznio Nemanju Gudelja zbog nesmotrenog starta nad Belingemom na sredini terena.

35' Srbija primirila igru - 0:1
Srbija je primirila igru i deluje kao da preuzima primat na terenu, Englezi su se vratili na svoj deo terena.

31' Vezni red Srbije ne postoji, igraju defanzivu - 0:1 Vezni red Srbije loše funkcioniše, pogotovo prilikom tranzicione igre. Igrači se mnogo troše u praćenju protivničke igre i ne mogu da naprave više od dva valjana dodavanja. Linijski igrači, Kostić i Živković su gotovo neprimetni u dosadašnjem delu meča. Vlahović je najistureniji, ali do sada nije uspeo nijednom da primiri loptu kada je imao rivala na leđima.

25' Tranziciona igra izazavana greškom Vlahovića - 0:1
Maestralan pas Vlahovića, ali za igrače Engleske. Napadač Srbije je neshvatljivo pokušao da napravi dodavanje kroz sredinu terena, s desne na levu stranu, ali su loptu presekli rivali i potom je Tripije istrčao kontranapad, ali je imao loš balans pri šutu, te je Rajković mogao da odahne.

24' Varnice na terenu između Belingema i Kostića - 0:1
Filip Kostić je posle izgubljene lopte imao blizak susret sa Belingemom koji da je udario, bez prethodne provokacije ili bilo kakve reakcije.

21' Mitrović bez razmišljanja pored stative
Veliku šansu propustila je Srbija, nakon greške štopera Engleske Gueija. Vlahović je presekao pas, prosledio loptu do Mitorvića, koji je bez razmišljanja tukao pored gola Pikforda. Najbolja šansa za Srbiju do sada.

20' Srbija ne može da poveža više od dva dodira - 0:1
Fudbaleri Srbije igraju veoma loše u napadu, ne mogu da povežu više od dva dodavanja u tranziciji.

17' Opet inicijativa na strani Engleza - 0:1
Fudbaleri Srbije nisu uspeli da nakon primljenog gola naprave inicijativu, odnosno pritisak nad protivnicima... Umesto toga, Englezi su nastavili sa mirnom igrom i terenskom inicijativom.

13' GOL! Belingem doneo vođstvo Englezima - 0:1
Loša reakcija igrača Srbije u defanzivi, prolazak Sake iza leđa Filipu Kostiću po desnom boku, a onda ga je Pavlović sačekao, međutim bez uspeha, lopta je došla do Belingema koji je udarcem glavom zatresao mrežu Srbije.

Sa tribina stadiona čuje "Ajmo, ajde, svi u napad", uprkos tome igrači Srbije i dalje igraju defanzivno. S druge strane Englezi su veoma sigurni s loptom u nogama i odigravaju kratke pasove. Saša Lukić u uvodnim minutima maestralan na sredini terena, odlično zatvara prostor između Fodena i Kejna igrača koji uz Belingema čine ofanizvnu kariku tima.

Fudbaleri Srbije su se odlučili da čekaju igrače Engleske na svojoj polovini. Dobro su postavljeni izabranici selktora Stojkovića i sinhronizovano prate pokušaje protivničkih napada

Fudbaleri Engleske su izveli početni udarac.

Čast da prvi čuju himnu imali su fudbaleri Engleske, a usledila je himna Republike Srbije "Bože pravde".