ITA - Kup: Viola sa penala do četvrfinala!

Fjorentina pobedila Sampdoriju u zanimljivom okršaju - 3:2 (1:1).  Penali pre penala! Pet golova - tri jedanaesterca na "Artemio Frankiju".

Fudbal 13.12.2017 | 20:15
Fjorentina i Sampdorija su sa penala doneli odluku o drugom četvrtfinalisti Kupa Italije, a slavio je domaćin sa 3:2 (1:1) posle zanimljivih 90 minuta.

Čak tri najstrože kazne dosudio je glavni arbitar ovog mečaAbiso u drugom poluvremenu i to dve za Violu, jednu za Doriju, što je na kraju i donelo odsudnu prednost Ljubičastima posle izjednčenog prvog poluvremena.

Oba puta za domaćine precizan je bio Francuz Žordan Veretukoji se ispostavio kao dobar penaldžija koji je odveo Fjorentinu u narednu rundu gde je čeka pobednik sutrašnjeg okršaja Lacio - Ćitadela.

Srpski internacionalci Nikola Milenković (Fjorentina) i Filip Đuričić (Sampdorija) presedeli su ovaj meč na klupama za rezerve i nisu dobili priliku da pokažu šta znaju.

Fiorentina se plasirala u četvrtfinale Kupa Italije nakon što je u uzbudljivom meču na "Artemio Frankiju" savladala Sampdoriju 3:2 (1:1). Od pet pogodaka, čak tri su bila iz penala.

Samo 89 sekundi bilo je potrebno domaćinu da dođe do prednosti. Bila je to tečna akcija koju je u gol pretvorio Kuma Babakar (na slici).

Šest minuta prije odlaska na odmor Edgar Bareto izjednačio je na 1:1, da bi prednost domaćinu, sa "bijele tačke" u 59. minutu vratio Žordan Vereto.

Novo izjednačenje u 77. minutu, takođe sa 11 metara. Strijelac je ovaj put Gaston Ramirez, da bi u posljednjim trenucima susreta, Vereto drugim golom iz jedanaesterca osigurao svom timu plasman među osam najboljih ekipa.

Podsjetimo, Inter je sinoć sa kombinovanim timom teškom mukom salvadao trećeligaša Pordenone. Nakon 90 minuta na "Đuzepe Meaci" nije bilo golova, a "nerazuri" su na penale slavili 5:4.

U četvrtfinalu će igrati protiv gradskog rivala Milana, ukoliko "rosoneri" večeras uspiju da eliminišu Helas Veronu (20.45).

(1) Juventus - Đenova (20.45)

NAPOMENA: U četvrtfinalu snage će odmjeriti pobjednici mečeva 8-7, 6-5, 4-3 i 2-1.

Izvor: mozzartsport/mondo.ba