EK: Limož slavio u Berlinu, Peno 13p+5as!

Košarkaši Limoža pobedili su na gostovanju Albu iz Berlina sa 84:78 u osmom kolu grupe C Evrokupa.  Lekcija Budućnosti u Turskoj, dobra partija Pena! Galatasaraj slavio s 82:61.

Košarka 13.12.2017 | 11:45
Ovo je bio veoma važan trijumf za Francuze, pošto sada imaju čak tri pobede više od Partizana i Bilbaa, ali i utakmicu više.

Šanse crno-belog kluba su i pre ovog kola bile svedene na minimum, a posle ove pobede Limoža, one gotovo da ne postoje.

Najefikasniji u sastavu Limoža bio je Dani Gibson sa 16 poena, po 13 su ubacili Butil i Žaite, dok je 12 postigao Dru Džojs.

U poraženom sastavu dobar meč odigrao je reprezentativac Srbije Stefan Peno. Bivši igrač Barselone meč je završio sa 13 poena i pet asistencija. Ispratili su ga samo Radosavljević i Sikma sa po 11 poena.

Limož u narednom kolu gostuje Partizanu, dok Alba putuje u Viljnus na susret sa Lijetuvos Ritasom.

Alba je još ranije obezbedila plasman u narednu rundu, pošto imaju skor od pet pobeda i tri poraza.

Galatasaraj je lako izašao na kraj protiv Budućnosti u Istanbulu. Lavovi su slavili s 82:61 i tako došli do svoje treće pobede u Evrokupu, dok je Budućnost pala na 4-4.

Turci su dominirali u prvom poluvremenu, vodili 41:34 na poluvremenu, dok je momentum ostao isti i do kraja utakmice.

Ključni momenat je bio na pet minuta do kraja kada je Galata otišla na 72:56 i tu je bio kraj za goste. Dvajt Hardi je dao 22 poena, dok je Skoti Hopson dodao 14 i četiri skoka.

Kod crnogorskog tima Aleksa Ilić je ubacio 13 i imao osam skokova.