BL: Lajpcig nastavlja da posrće!

Fudbaleri Volfsburga i Lajpciga remizirali su 1:1 u premijernom meču 16. kola nemačke Bundslige.  Bajern ima šansu za +10, Origi u konkurenciji za naj blam 2017. godini.  RB Lajpcig uzeo samo bod na gostovanju Volfzburgu. . .

Fudbal 12.12.2017 | 20:55
"Vukovi" su poveli preko Verhefa iz penala u 15. minutu, da bi rezultat poravnao Halštenberg u sedmom minutu drugog dela meča.

Divok Origi imao je dve sjajne šanse da donese pobedu domaćinu, ali je 12 minuta pre kraja šutirao preko gola, dok mu je u poslednjim sekundima šut sjajno odbranio Gulaši.

Volfsburg je remizirao drugo kolo u nizu i ostao na 11. mestu sa 19 bodova, svega četiri od zone ispadanja.

Ruže ne cvetaju ni Red Bulu, tim iz Lajpciga je remizorao treći put u poslednjih pet kola, dok je u međuvremenu pobedio samo jednom, pa bi na kraju ovog kola mogao da ostane bez druge pozicije, a lider Bajern da mu dodatno pobegne.

U sledećem kolu Lajpcig dočekuje Hertu, dok Volfsburg gostuje davljeniku Kelnu, predstojećeg vikenda.

Lajpcig grca li grca, a Bajern udara po gasu i ostavlja ga u prašini! Tako bi mogao i verovatno će takav i biti epilog bundesligaške trke za titulu... Jer tim kome se drugi put u sezoni dešava jedna ovako loša serija - jedna pobeda u pet utakmica - ne može da se nada uspešnoj borbi sa mašinerijom iz Minhena.

Bikovi su u premijernom meču 16. runde odigrali samo 1:1 sa Volfzburgom, pa će Bajern, ukoliko sutra dobije Keln, a u to apsolutno niko ne sumnja, pobeći prvom pratiocu čak deset bodova. Reklo bi se - nedostižnih deset bodova...

RB Lajpcig jeste bio bolji u večerašnjem meču od Vukova, ali ne i dovoljno konkretan u poslednjoj trećini terena, kako to treneri vole da kažu. Više su gosti napadali, više preteli, imali na kilo tih poluprilika i opasnih kontri, no mrežu Volfzburga uspeli su samo jednom da zatresu. I to posle divnih poteza Jusufa Poulsena, odnosno dobre reakcije beka Marsela Halstenberga u 53. minutu.

Domaći su poveli iz spornog penala koji je načinio Ibrahima Konate, a sa bele tačke siguran bio Verheg.

Pored golova dva beka, utakmicu u Volfzburgu obeležio je Divok Origi. Njegov promašaj iz 78. minuta sasvim sigurno ući će u konkurenciju za najveći blam 2017. godine. Napadač Liverpula uspeo je posle idealne lopte sa boka da prebaci čitav gol i praznu mrežu sa svega tri metra...