POR: Porto opet melje, stradao je Pasoš!

Dvostruki strelac u pobedi od 6:1 bio je Musa Marega!

Fudbal 22.10.2017 | 10:15
Porto se razbesneo i malenoj Pasoš Fereiri ispostavio ceh za poraz protiv Lajpciga u Ligi šampiona pre četiri dana. Zmajevi su na svom terenu pregazili rivala sa 6:1 u meču devetog kola portugalske Primeire i sada imaju pet bodova više od drugoplasiranog Sportinga.

Večeras je za igru posebno bio raspoložen Musa Marega koji je postigao oba gola. Početak utakmice je bio obećavajući, jer je u četvrtom minutu Rikardo Pereira doveo Porto u vođstvo.

Radost domaćih navijača kratko je trajala jer je četiri minuta kasnije izjednačio Velton.Taj pogodak kao da je naljutio igrače Porte i nisu imali milosti u nastavku meča.

Felipe je u 18. minutu doneo Portu novu prednost, a onda je na scenu stupio Marega. Golovima u 25. i 33. minutu napadač iz Malija je otvorio Zmajevima vrata ubedljive pobede.

U nastavku utakmice pala su još dva gola, a moglo je i više da Porto nije “povukao ručnu”. Igrao se 66. minut kada je Hesus Korona dao peti gol za Porto, a kakav bi to bio meč Zmajeva da se u strelce ne upiše i Vensan Abubakar. I upravo to je uradio u 72. minutu.

Nije na golu Porta bilo Ikera Kasiljasa koji je u petak izbačen iz tima zbog kršenja discipline.

PORTUGAL 1 - 9. KOLO