Cvajta: Maleni Kil drži kurs ka Bundesligi!

Domaćini sigurni u svim jučerašnjim mečevima u Cvajti!

Fudbal 22.10.2017 | 11:15
Još jedan krupan korak malenog Kila ka Bundesligi. Tim koji je tokom leta ušao u Cvajtu iz treće lige nastavio je sa pobedama, a četvrtu vezanu upisao je na svom terenu protiv Arminije iz Bilefalda - 2:1 (0:0) kojom je zadržao drugo mesto i tri boda zaostatka za liderom Fortunom.

Ne bi ova pobeda kluba sa severa Nemačke imala smisla kada je golom ne bi obeležio najbolji strelac Kila Marvin Dukč koji je stigao do brojke od devet golova u 66. minutu. Pored njega u strelce se dva minuta kasnije upisao i Leverenc, a počasni gol za goste bio je autogol defanzivca domaćih Čihosa u 85. minutu.

Svi domaćini u Cvajti su danas bili uspešni. Ajntraht je u Braunšvajgu porazio Bohum (1:0) pogotkom Jildirima već u sedmom minutu dok je Union u Berlinu demolirao nejaki Grojter Firt (3:1), jedan od najgorih timova u Cvajti.

NEMAČKA 2 - 11. kolo: