SLS: Peta pobjeda Mačve, ''nula'' u Subotici...

Fudbaleri Mačve iz Šapca ostvarili su trijumf, dok je duel Spartaka iz Subotice i Čukaričkog završen bez golova, u mečevima 14. kola Superlige Srbije.  Voždovac "radno" do drugog mesta! "Zmajevi" stigli do 28 osvojenih bodova i druge pozicije na tabeli, s tim da su od Partizana, koji ima samo bod manje, odigrali dve utakmice više.  Het-trik Georgijevića za drugo mesto 'Zmajeva'! Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom terenu u beogradskom derbiju Rad sa 3:0, u utakmici 14. kola Superlige Srbije i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Fudbal 21.10.2017 | 20:30
Mačva je na svom terenu savladala čačanski Borac minimalnim rezultatom (1:0), a strelac jedinog pogotka bio je Filip Arsenijević u 25. minutu.

Izabranici Dragana Aničića ostvarili su petu pobedu u sezoni i skočili na deveto mesto sa 16 osvojenih bodova, dok je Borac ostao zakucan na samom dnu sa sedam.

U drugoj utakmici dana mreže u Subotici su mirovale, pa su obe ekipe zadržale pređašnji plasman – Spartak je četvrti sa 26 bodova, četiri više od ’Brđana’ koji je tri pozicije ispod.

Odlična druga polovina prošle sezone Voždovčana bili su najava da će u tekućoj takmičarskoj godini igrači Ilije Stolice igrati važnu ulogu u borbi za Evropu...

Posle 14 odigranih utakmica - i te kako mogu tome da se nadaju, pošto su, subotnjim trijumfom protiv Rada, stigli do 28 osvojenih bodova, što je dovoljno da najmanje "prenoće" na drugoj poziciji Superlige ispred Partizana.

Doduše, crno-beli, koji imaju samo bod manje, odigrali su i dva meča manje od "zmajeva", a svoj meč 14. kola igraju u nedelju protiv Bačke (15.00, Arena Sport1).

Voždovac je protiv Rada stigao do osme pobede u sezoni, a nju je nagovestio pogodak Dejana Georgijevića iz 38. minuta, da bi u samoj završnici došli i do ubedljivog trijumfa, upravo preko istog igrača koji je upisao het-trik.

VOŽDOVAC - RAD 3:0 (1:0)

"Građevinarima" nije pomogla ni promena trenera (klub napustio Gordan Petrić i njegovu poziciju zauzeo je Slađan Nikolić), pa tako ostaju pri dnu tabele sa 8 bodova, dok je od njih jedino lošije plasiran Borac koji je ranije danas izgubio od Mačve.

U ostalim današnjim duelima videli smo pobedu Javora protiv Radnika (1:0), uz gol Vuka Mitoševića deset minuta do kraja meča, dok je Napredak napravio preokret protiv Zemuna (2:1).