EL: OLY slavio u Pireju, Štimac odličan u porazu Efesa!

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Unikahu u drugom kolu Evrolige – 80:75.  Prvenac Valensije, Štimac odličan! Srpski centar u porazu Efesa zabeležio 22 poena i šest skokova.

Košarka 20.10.2017 | 23:28
Ekipa Janisa Sferopulosa su pred svojim navijačima upisali drugi trijumf, dok su gosti zabeležili prvi poraz.

Grci su bolje otvorili meč i posle uvodnih deset minuta igre imali dvocifrenu prednost 21:11, ali su izabranici Đoana Plaze bolje odigrali u nastavku i smanjili deficit na četiri ponena.

Međutim, klub iz Pireja je u nastavku meča preuzeo kontrolu i ponovo stekao dvocifrenu prednost. Slično kao i u prvih dvadeset minuta, gosti iz Malage su priredili neizvesnu završnicu, ali je domaćin na kraju odoleo naletima protivnika i slavio u Pireju za drugu pobedu u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Holis Tompson sa 15 poena, dok je bivši igrač Partizana Nikola Milutinov upisao 12 poena uz pet skokova. Jorgos Printezis je meč završio sa devet poena, kao I Brajan Roberts.

U poraženom sastavu istakao se srpski reprezentativac Dragan Milosavljević sa 14 poena, uz pet skokova, kao i Rej Mekalum, koji je takođe ubacio 14 poena.

Dobru partiju zabeležio je još jedan bivši košarkaš crno-belih iz Beograda Dejan Musli, koji je za 12 minuta upisao 12 poena i sedam uhvaćenih lopti. Sa istim brojem poena meč je završio I Džejms Avgustin, dok je naš Nemanja Nedović upisao četiri skoka i dve asistencije.

Valensija je u poslendnjem meču drugog kola Evrolige na svom parketu pobedila Anadolu Efes sa 78:71.

Turski tim je zabeležio drugi poraz,dok su Španci upisali prvu pobedu.

Domaćin je od samog strata bio bolji,ali se turski tim u finiši prvog poluvremena približio protivniku I na odmor smanjio prednost rivala na samo dva boda.

Međutim sjajnom igrom Sastrea, koji je u klučnim trenucima vezao devet poena, domaćini su se vratlli, a Efes nije mogao da dođe do preokreta I do pobede.

U pobedničkom sastavu istakao se Grin sa 24 poena, dok je Sastre upisao 15.

Na drugoj strain, istaka se srpski reprezentativac Vladimir Štimac sa 22 poena, šest skokova I četiri asistencije, dok je Mekkalum dodao 20.