BL: Šalke rutinski protiv Majnca!

Fudbaleri Šalkea pobedili su Majnc na svom terenu, na otvaranju devetog kola nemačke Bundeslige.  Šalke je četvrti! Tim iz Gelzenkirhena odavno nije bio ovako visoko plasiran!

Fudbal 20.10.2017 | 23:14
Šalke rutinski rešio "uspavanku" na Veltinsu! Šalke pobedom 2:0 nad Majncom otvorio deveto kolo Bundeslige.

Šalke je tako potvrdio da se posle dva uzastopna poraza polako vraća u formu, vezao je dva trijumfa, ovoga puta rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo već u 13. minutu preko Leona Gorecke – Burgštaler ga je lepo proigrao i izbacio odbranu gostiju, a talentovani vezista rutinski „bocnuo“ loptu i zatresao mrežu.

Tim iz Gelzenkirhena nastavio je da napada, imao je i Majnc svoje prilike, ali je u 74. minutu Burgštaler rešio dileme oko pobednika.

On se nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao i postavio konačnih 2:0.

Ovim trijumfom ekipa Domenika Tedeska popela se na četvrtu poziciju sa 16 bodova, koliko ima i trećeplasirani Lajpcig sa utakmicom manje, dok je Majnc pao na 11. mesto sa 10 bodova.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić zbog povrede nije bio u timu Šalkea.

Rutinsku pobedu u petak uveče upisao je Šalke protiv Majnca, koji je još jednom potvrdio da će mu igranje na strani biti i ove sezone veliki problem.

Majnc je doživio poraz od Šallkea rezultatom 2:0 i tako niz bez pobede u gostima produžio na deset utakmica, od čega je čak sedam poraza.

Ono najvažnije na Veltins areni videli smo 13 minuta nakon početka i 16 minuta pre kraja meča, uz na trenutke prilično nezanimljiv meč, koji je sudila Bibijana Štajnhaus.

Leon Gorecka igra u sjajnoj formi u poslednje vreme, a to je potvrdio i lepim golom za vođstvo "rudara". Na meču Nemačke i Azerbejdžana nedavno postigao je efektan gol petom, a ovog puta lobovao je Renea Adlera.

Gosti iz Majnca imali su najbolju priliku nakon pola sata igre, kada je Bel pogodio stativu, međutim, iz vrlo teške situacije, praktično sa poprečne linije.

Veći dio meča protekao je bez pravih prilika, sve do 67. minuta kada je Kerer pogodio stativu na drugoj strani, posle slobodnog udarca.

Konačnih 2:0 postigao je Gvido Burgštaler, momak koji je postigao izjednačujući gol za Austriju u pobedi 3:2 nad "orlovima" u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Austrijanac je prvo upropastio dobru priliku jer je u situaciji "jedan na jedan" sa Adlerom oklevao i dozvolio odbrani da izbije loptu u korner, međutim, samo nekoliko trenutaka kasnije iskupio se pogotkom.

Nakon udarca glavom Nalda i odbrane Adlera, lopta se odbila do Burgštalera kojem nije bilo teško da je sa tri metra pošalje u mrežu.

Matija Nastasić nije bio u sastavu Šalkea zbog povrede, a bh. internacionalac Kenan Kodro odigrao je poslednjih 11 minuta i propustio dobru priliku da postigne počasni gol za Majnc.