FRA: Šou Nejmara - 6:2 sa desetoricom u polju!

Do isključenja Veratija rezultat je bio 2:1, a onda. . .

Fudbal 21.08.2017 | 12:30
Poslednja utakmica 3. kola Lige 1, zakazana za nedelju uveče na "Parku prinčeva", imala je dva dela - pre i posle isljučenja Marka Veratija u 69. minutu.

U igri 11 na 11 rezultat je bio 2:1, a u igri 10 na 11 rezultat je bio 4:1.

Na kraju: Pari Sen Žermen - Tuluz 6:2 (2:1) za povratak "svetaca" na deobu prvog mesta na tabeli sa šampionom Monakom i iznenađujuće ubedljivim Sent Etjenom.

Sastav koji je na teren poslao Unai Emeri, i u kojem je drugi put bio skoro pola milijarde skupo pojačanje, Nejmar Žunior, primio je gol u 18. minutu posle divne akcije asistenta Kelvina Amijana Adua i volej udarca Maksa Gradela, koji je na efektan način postigao prvi gol za klub od dolaska iz Bornmuta ovog leta.

To kao da je bio motiv više za jedan od najskupljih timova sveta, a do poluvremena već je bilo 2:1 uz gol Nejmara u 31. minutu i sjajnog duplog pasa koji je četiri minuta kasnije njegov saigrač Adrijen Ravio pretvorio lepim udarcem u vođstvo.

Gol i asistenciju, Nejmar je zabeležio i na debiju u tamno plavoj opremi prošlog vikenda u Genganu gde je rezultat bio 0:3, a ovog puta završio je meč sa duplo jačim učinkom.

U furioznoj završnici sa desetoricom, nakon što je Verati dobio i drugi žuti karton za drugi neoprezan start, Nejmar je asistirao Lavinu Kurzavi u 84. minutu za 5:2, a onda i sam postigao gol u nadoknadi vremena za konačnih i zastrašujućih 6:2.

Pre toga, Edinson Kavani iskoristio je penal u 72. minutu za 3:1, a onda se u strelce upisao i rezervista Havijer Pastore na pas Anhela Di Marije u 82. minutu.