DFB kup: Menš okrenuo za tri minuta!

Lever tek posle produžetaka! Prva runda nemačkog kupa kao uvertira u novu sezonu.

Fudbal 12.08.2017 | 13:00
Bez velikih iznenađenja u prve četiri utakmice premijerne runde nemačkog DFB kupa. Na pragu eliminacije bili su Leverkuzen i Borusija iz Menhengladbaha, ali i jedni i drugi uspeli su da se provuku na neugodnim gostovanjima u Esenu, odnosno Karlsrueu.

Koltovi su gubili sa 0:1 sve do desetak minuta pred kraj, kada je Jonas Hofman izjednačio na 1:1. Tri minuta kasnije Brazilac Rafael preokrenuo je rezultat i postavio konačnih 1:2. Hrabri četvrtoligaš iz Esena i skoro 20.000 ljudi na tribinama tako su dobro preznojili ekipu Ditera Hekinga...

Ni na utakmici Karlsrue - Leverkuzen nije izgledalo kao da je razlika između ta dva kluba dva ranga. Doduše, domaći su se nosili sa velikim favoritom samo u regularnih 90 minuta. Za nastavke nisu imali šanse i lako su dozvolili gostima da dođu do 3:0.

Braunšvajg je ispao od Kila jer je promašio penal i ostao s igračem manje pri vođstvu od 1:0, dok je Dinamo Drezden izbacio Koblenc pogotkom šest minuta pre kraja meča - 3:2.