Kvins: Srpska drama! Janku meč lopte, Viktoru meč!

Gotovo tri sata igrali su jedan protiv drugog Troicki i Tipsarevć na Kvinsu, gde su bukvalno nijanse odlučivale.

Tenis 21.06.2017 | 15:30
Posle dva sata i 47 minuta neverovatno izjednačenog tenisa ispunjenog sjajnim poenima, neshvatljivim greškama i velikim preokretima, ali i posle tri seta koji su neodoljivo podsećali jedan na drugi, dalje ide - mlađi i bolje plasirani na ATP listi!

U petom ATP okršaju u karijerama koje je "vezala" i Dejvis kup reprezentacija Srbije:

Viktor Troicki - Janko Tipsarević 5:7, 7:6 (7:5), 7:6 (8:6).

Pre bilo čega, treba reći da je Tipsarević pri rezultatu 5:6 u taj-brejku trećeg seta imao meč loptu, ali kada je nije iskoristio izgubio je i naredna dva poena, samim tim i meč, tako da će takmičenje na 128. izdanju čuvenog Kvinsa nastaviti - Troicki!

Njemu će, posle povrede koja je (8) Nika Kirjosa možda eliminisala i sa Vimbldona, protivnik u 2. kolu biti 27-godišnji američki teniser Donald Jang. On je dobio prvi set u meču as Kirjosom 7:6 (7:3), posle čega je temperamentni Australijanac shvatio da ne može više i pružio ruku rivalu.

Troicki i Tipsarević nisu igrali jedan protiv drugog od 2013. godine, kada je Troicki u prvom kolu Vimbldona pobedio ubedljivo, rezultatom 3:0 i izjednačio na 2:2 u međusobnom skoru, a od danas je u prednosti.

Pobedom nad velikim prijateljem i povremenim partnerom u dublu, Troicki je zaradio 25.780 evra i 45 ATP bodova, a ukoliko bude bio bolji i od Janga, u četvrtfinalu bi mogao da se sastane sa (4) Marinom Čilićem, Džonom Iznerom ili, recimo, Stefanom Kozlovim koji je napravio jedno od iznenađenja na Kvinsu i rezultatom 3:6, 6:1, 6:1 pobedio 25. igrača sveta, Stiva Džonsona.

Kozlov je 149. na ATP listi.

Troicki je prvi stigao do brejka, ali tu prednost nije uspeo da potvrdi u narednom servis gemu tako da je Tipsarević izjednačio na 2:2 i potom dva puta uzastopno (prvo na 4:4, pa na 5:5) spašavao brejk lopte koje je imao njegov rival.

Kada u dva navrata nije uspeo da oduzme servis Tipsareviću, Troicki je "kažnjen" - servirajući pri rezultatu 5:6 "stegla" mu se ruka, stao prvi servis, a Janko je to uspeo da iskoristi i drugim brejkom na meču povede - 5:7 za 0:1.

Način na koji je izgubio prvi set poremetio je bio Troickog na startu drugog, tako da je Tipsarević poveo 0:2 i imao priliku da potvrdi brejk, ali je poput svog rivala na startu meča propustio šansu i, ispostaviće se, izgubio set.

Troicki se vratio brejkom na 2:2, na 3:3 imao dve vezane brejk lopte (15:40) s kojima je Tipsarević uspeo nekako da se izbori, a kada je set ušao u taj-brejk nastavile su da odlučuju sitnice. Nešto sigurniji bio je Viktor, koji je rezultatom 7:5 u taj-brejku uveo meč u treći set - 7:6 za 1:1.

Treći set ne samo da je ličio na drugi, već i na prvi - ništa, ništa, pa brejk Tipsarevića na koji je, kao i u prethodna dva seta, odgovor istom merom usledio već u narednom gemu - Troicki je izjednačio na 3:3 i potom nije bilo ni brejk šansi do novog taj-brejka koji je, ponovo, pripao Viktoru, ali…

...tek nakon što je Tipsarević imao meč loptu pri rezultatu 5:6, ali kada je nije iskoristio, izgubio je i naredna dva poena i, samim tim, meč - 7:6 (8:6) za preokret i pobedu od 2:1.

Seča favorita

Rekorder po broju titula, dvostruki uzastopni šampion i prvi teniser sveta, Endi Marej, doživeo je još jedan šokantan rezultat ove sezone i izgubio u prvom kolu od australijskog takmičara Džordana Tompsona. Ovog utorka takmičenje je završio i Sten Vavrinka, kao i Miloš Raonić, uz povredu i predaju Nika Kirjosa.