BEL: Briž u Ligi šampiona!

Mitrovićev Gent nije uspeo. . .

Fudbal 22.05.2017 | 16:00
Briž nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine, ali Ligu šampiona će ponovo igrati! Odnosno, kroz kvalifikacije će pokušati da se domogne elitnog takmičenja.

U direktnom okršaju za drugo mesto ekipa Mišela Prudoma savladala je pred svojim navijačima Gent sa 2:1 i tako osigurala poziciju broj dva. Briž je uoči poslednjeg kola u Belgiji - Anderleht prošle nedelje obezbedio krunu - imao bod više od tima našegStefana Mitrovića i odgovarao mu je remi, dok je gostima "radio" samo trijumf.

Često u takvim situacijama ona ekipa koja je u boljoj poziciji ume da kiksne, baš jer se zadovolji onim minimalnim što joj je potrebno, ali to danas nije bio slučaj sa Brižom. Golovima Veslija u 24. i Vanakena u 58. minutu domaćin je stekao dva gola prednosti, što je bio zaostatak koji Gent nije mogao da nadoknadi.

Saif jeste u 70. minutu smanjio na 1:2 i probudio kakvu takvu nadu svojih navijača, ali to je bilo sve...

Gent ide u kvalifikacije za Ligu Evrope.