Čempionšip: Mitrović i Njukasl ponovo u Premijer ligi!

Njukasl Junajted vratio se u Premijer ligu samo godinu dana pošto je ispao u Čempionšip.  Potrošeno 65. 000. 000 - Svrake su morale da se vrate u Premijer ligu! Pobedom nad Prestonom od 4:1 Njukasl i matematički obezbedio povratak u elitu.

Fudbal 24.04.2017 | 23:25
'Svrake' su u 44. kolu druge lige Engleske pred svojim navijačima porazili Preston i obezbedili direktan povratak u elitu – 4:1 (2:1).

Ekipa Rafaela Benitesa ima i dalje šanse da se domogne prvog mesta, ali je malo verovatno očekivati da Brajton & Houv Albion ispusti četiri boda viška dve runde pre kraja.

Domaći su poveli već u sedmom minutu preko Ajosia Peresa, ali su gosti uzvratili već u 14. preko Džordana Hugilija.

Međutim, Kristijan Atsu, na asistenciju našeg Aleksandra Mitrovića, koji je odigrao svih 90 minuta, najavljuje trijumf domaćih, da bi sve bilo gotovo posle namernog igranja rukom i isključenja kapitena Prestona Pola Galagera.

Sigran sa bele tačke bio je Mat Riči, pre nego što je Peres svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat susreta.

Šansu da se domogne Premijer lige i dalje ima Slaviša Jokanović, pošto se njegov Fulam nalazi na poslednjem mestu koje vodi u doigravanje.

Njukasl se vratio! Posle godinu dana obitavanja u Čempionšipu Svrake su opet na velikoj sceni, u Premijer ligi, posle sezone u kojoj su se faktički prošetali kroz drugoligaški rang. Možda će gazde Njukasla mučiti pitanje zašto Rafa Benitez nije bio prvi na tabeli, već gleda u leđa Brajtonu, iako su prošlog leta potrošili 65.000.000 evra, ali je to pitanje za dublju analizu i naredne dane.

Sada je vreme za slavlje, koje je nastalo čim je završen večerašnji duel sa Prestonom, koji im je matematički omogućio povratak u elitu. Svrake su se pobrinule da propisno demoliraju goste sa 4:1 i ulepšaju fudbalsko veče za 50.000 gledalaca na Sent Džejms Parku, a jedini ko je možda intimno tugovao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović koji nije golom začinio ovaj meč iako je igrao solidno.

Dočekao je napadač Orlova konačno da bude starter, kretao se odlično, ulazio u šanse, ali nije imao sreće da se upiše u strelce. Istina, bio je nesebičan pa je upisao lepu asistenciju za Atsua za drugi gol.

Dva pogotka bila su delo Španca Ajozea Pereza, a i Met Riči je bio precizan sa bele tačke, dok je izjednačujući pogodak Hedžila u 14. minutu bio sve što su igrači Prestona uradili na ovom meču. Njukaslu je posao bio olakšan pošto je Pol Galaher zbog igranja rukom isključen u 64. minut, što je bio znak kapitulacije gostiju.

Dva kola pre kraja Njukasl ima devet bodova više u odnosu na prve pratioce i nema šanse da ne zaigra u Premijer ligi od leta.

Za ekspresan povratak u Premijer ligu Njukasl najviše treba da zahvali svom najboljem strelcu Dvajtu Gejlu koji večeras nije igrao zbog povrede, ali je sa 22 gola izneo najveći teret. Svrakama tokom leta sigurno predstoji rekonstrukcija, jer je nemoguće bez pojačanja, pa i sa ovako snažnim kadrom, očekivati lak opstanak u eliti, među najbogatijima.

Videćemo i da li će u premijerligaškom Njukaslu biti mesta za Aleksandra Mitrovića. Realnost je da se Srbin nije naigrao ove sezone u crno-belom dresu, pa će biti zanimljivo videti da li će biti u planovima Rafe Beniteza za narednu sezonu.